Fring

Fring (S60 5th) 4.1.12

Wszystkie komunikatory, darmowy videochat i bardzo tanie rozmowy VoIP

Zalety

  • Obsługuje największe światowe komunikatory
  • Klient serwisów Twitter i Facebook
  • Transfer plików
  • Darmowe rozmowy VoIP

Wady

  • Ciągłe podłączenie do internetu kosztuje i zużywa baterie
  • Słaba integracja z Facebook

Doskonały
9

Fring to sposób na kontakt ze wszystkimi znajomymi za pośrednictwem jednej aplikacji. Program pozwala czatować z użytkownikami wielu komunikatorów, oraz obsługuje rozmowy internetowe VoIP poprzez usługi FringOut oraz innych dostawców SIP.

Fring jest swego rodzaju telefonem w telefonie. Po wybraniu znajomego z listy kontaktów można wybrać za pomocą jakiego kanału chcemy się z nią porozumieć. To czy do danej osoby możemy napisać, czy zadzwonić, zależy od używanego przez nią komunikatora. Dzięki Fring daje się porozmawiać ze znajomymi używającymi Yahoo! Messenger, Google Talk, Windows Live Messenger, AIM, Twitter, oraz innych komunikatorów wykorzystujących protokoły SIP lub Jabber. Doskonała wiadomość dla Polaków to obsługa Gadu-Gadu.

Fring nie posiada najbardziej intuicyjnego interfejsu na świecie, ale jego obsługa nie sprawia problemów. Program wymaga połączenia z siecią WiFi lub 3G. Przy połączeniu GPRS rozmowy video są niemożliwe, a głos potrafi zanikać. Za pomocą usługi FringOut można również dzwonić na telefony stacjonarne na całym świecie. Fring jest bardzo tani jako dostawca VoIP rozmowy do większości krajów kosztują 1 eurocent za minutę. Jakość rozmów i video jest bardzo dobra, choć występuje pewne opóźnienie w przekazywaniu głosu. Nie przeszkadza ono w komunikacji, jednak wymaga chwili przyzwyczajenia.

Jeśli chcesz korzystać z telefonii VoIP i komunikatorów na swojej dotykowej Nokii, Fring to bardzo dobre rozwiązanie. Pomimo kilku wad sprawdza się znakomicie w swojej roli.

Fring

Download

Fring (S60 5th) 4.1.12

Opinie użytkowników o Fring